شکلات رامتین فندقی از جمله محصولاتی است که در ترکیب خود از سوسک قرمز استفاده می کند

باید گفت برای آماده کردن یک شکلات رامتین فندقی خوشمزه باید ابتدا ما یک بلوک حرارتی آزمایشگاهی داریم که روی 40 درجه سانتیگراد تنظیم شده است که آن را با یک ورق تمیز از فویل آلومینیومی می پوشانیم.

شکلات‌های تکه‌ای را چند ثانیه روی فویل قرار می‌دهیم تا نام سازنده ذوب شود. اگر بلوک حرارتی ندارید، نام را با قاشق یا چاقویی که در آب جوش گرم شده است بردارید.

این کار کمی طول می کشد، اما موثر است زیرا بیشتر شکلات ها در حدود 37 درجه سانتیگراد ذوب می شوند. متأسفانه شکل تخته‌های شکلات اغلب سرنخی در مورد هویت برند ارائه می‌دهد، بنابراین حذف نام ممکن است وسیله‌ای احمقانه برای اطمینان از اینکه طعم‌کنندگان مغرضانه نیستند، نباشد.

پس از حذف نام ها، شکلات را به قطعاتی برش دهید که برای مزه کردن مناسب است – ما معمولاً قطعاتی به اندازه 10 میلی متر مربع در اختیار دانش آموزان قرار می دهیم.

شکلات

برای هر گروه کاری، نمونه‌هایی از هر نوع شکلات را در کیسه‌های پلاستیکی تمیز جداگانه با برچسب کد شناسایی مناسب قرار دهید. برای هر دانش آموز یک نمونه ارائه دهید (معمولاً از دانش آموزان می خواهیم در گروه های چهار نفره کار کنند).

مواد و تجهیزات مورد نیاز هر فرد شامل سه یا چهار مارک مختلف شکلات، به مربع های کوچک در حدود 10 میلی متر در 10 میلی متر بریده شده (یک نمونه از هر نوع)
یک بشقاب کاغذی تمیز که نمونه های شکلات را روی آن قرار دهید
یک لیوان آب برای تمیز کردن کام پس از چشیدن هر نمونه
برگه های فتوکپی شده (اینجا) که روی آن نتایج ثبت می شود
خط کشی که بر حسب میلی متر مشخص شده است
مداد رنگی (رنگ متفاوت برای هر نوع شکلات)
هر نمونه شکلات را به نوبت بچشید و در حین انجام این کار، از نمودار تست حسی برای ثبت مشخصات هر برند شکلات استفاده کنید. برای هر نمونه شکلات از یک مداد رنگی متفاوت استفاده کنید. بعد از چشیدن هر نمونه یک جرعه آب بنوشید تا کامتان تازه شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.