کمیاب شدن بادمجان در میدان بار مشهد موجب بالا رفتن قیمت دلار شد

بادمجان که به نام بادمجان نیز شناخته می شود از خانواده گیاهان شب بو است و در بسیاری از غذاهای مختلف در سراسر جهان استفاده می شود. اگرچه اغلب به عنوان یک سبزی در نظر گرفته می شود، اما از نظر فنی یک میوه است، زیرا از یک گیاه گلدار رشد می کند و حاوی دانه است.

انواع زیادی وجود دارد که از نظر اندازه و رنگ متفاوت هستند. و در حالی که بادمجان هایی با پوست بنفش تیره رایج ترین هستند، می توانند قرمز، سبز یا حتی سیاه باشن.

بادمجان در میدان بار مشهد علاوه بر آوردن بافت منحصر به فرد و طعم ملایم به دستور العمل ها، فواید بالقوه ای برای سلامتی دارد. بادمجان یک غذای مغذی است، به این معنی که حاوی مقدار مناسبی ویتامین، مواد معدنی و فیبر با کالری کمی است.

بادمجان

یک فنجان (82 گرم) بادمجان خام حاوی مواد مغذی زیر است:

کالری: 20
کربوهیدرات: 5 گرم
فیبر: 3 گرم
پروتئین: 1 گرم
منگنز: 10 درصد از RDI
فولات: 5 درصد از RDI
پتاسیم: 5 درصد از RDI
ویتامین K: 4 درصد از RDI
ویتامین C: 3٪ از RDI
بادمجان در میدان بار مشهد همچنین حاوی مقادیر کمی از مواد مغذی دیگر از جمله نیاسین، منیزیم و مس است. بادمجان مقدار مناسبی از فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی را با کالری کمی فراهم می کند.

بادمجان علاوه بر داشتن انواع ویتامین ها و مواد معدنی، دارای تعداد زیادی آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که به محافظت از بدن در برابر آسیب های ناشی از مواد مضر به نام رادیکال های آزاد کمک می کنند.

مطالعات نشان داده‌اند که آنتی‌اکسیدان‌ها می‌توانند از بسیاری از انواع بیماری‌های مزمن مانند بیماری‌های قلبی و سرطان جلوگیری کنند.

بادمجان در میدان بار مشهد به ویژه سرشار از آنتوسیانین هستند، نوعی رنگدانه با خواص آنتی اکسیدانی که مسئول رنگ زنده آنهاست. به طور خاص، آنتوسیانین موجود در بادمجان در میدان بار مشهد به نام ناسونین بسیار مفید است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.